top of page
IMG_2492-2-2.jpg

Grenlandia - poza horyzont

     Wybierając się na Islandię, ma się wrażenie, że to już kraniec świata i dalej się już nie da. Nie bez powodu pierwotna nazwa wyspy to Ultima Thule, która oznacza kres znanego świata. Jednak my postanowiliśmy wam udowodnić, że Islandia to dopiero początek końca i razem sięgniemy poza horyzont.

Specjalnie dla was przygotowaliśmy nowy program, gdzie lodowe bryły unoszące się na błękitnym oceanie stanowią wyraźny kontrast z jasnymi, kolorowymi domkami oraz majestatycznymi górami tworzącymi surowy krajobraz. Tak, to Grenlandia.

Grenlandia to nie tylko największa wyspa na świecie.. To również nie odkryty ląd pełen przygód i fenomenalnych krajobrazów, które zapewnią ci wspomnień na wiele lat.

Pozwól nam być twoim przewodnikiem i zaplanować twoją podróż marzeń!

Wybór czasu

ze względu sporą pokrywę śnieżną, która skrywa uroki Grenlandii aż do czerwca, najlepszym okresem na zwiedzanie taj największej, liczącej ponad dwa miliony kilometrów kwadratowych wyspy wydaje się być lato, które trwa niespełna dwa miesiące, lipiec i sierpień.

Jak się dostać

na Grenlandię można dostać się na dwa sposoby, pierwszy to samolot, drugi to droga morska. Słyszeliśmy o tym, że niektórym udało się zaciągnąć na jakiś statek handlowy lub rybacki tylko po to by dopłynąć do wybrzeży Grenlandii. Istnieje również możliwość wykupienia wycieczki jachtem, który między innymi zawija do portów na Grenlandii.

My jednak skłaniamy się ku pierwszemu. Na Grenlandię samoloty pasażerskie latają tylko z czterech miast na świecie, z czego trzy znajdują się na Islandii, czwarte to Kopenhaga – stolica Danii.

IMG_2515-2-2.jpg

1

dni
Kulusuk

cena:

Dowiedz się więcej
IMG_2492-2-2.jpg

2

dni
Kulusuk - Tasiilaq

cena:

Dowiedz się więcej
IMG_1870-2-2.jpg

3

dni
Grenlandia - Tasiilaq

cena:

Dowiedz się więcej
bottom of page