top of page
Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku – Lao-tzu.

Jaskinia Lawowa

O WYJEŹDZIE:

   Ten kilkugodzinny wypad w okolicę Reykjaviku pozwoli spojrzeć na świat z nieco innej perspektywy. Podczas tego wyjazdu będziesz miał okazję podziwiać naturalne piękno w postaci jaskini lawowej, dowiesz się również nieco o geologii wyspy oraz jak powstała Islandia.

SZCZEGÓŁY WYJAZDU:

   Podczas wyjazdu zwiedzimy jedną z wielu jaskiń na polu lawowym Stora-Bollahraun. Jaskinia Leidarendi ma około 900 metrów długości, nazwę tłumaczy się jako „koniec podróży” a nazwano ją tak z powodu martwej owcy znalezionej na końcu jaskini, która wpadła przez otwór i nie mogła się stamtąd wydostać.

Podczas zwiedzania jaskini będziemy mieli okazję podziwiać niezwykłe formacje lawowe w różnych kształtach i kolorach jak stalaktyty i stalagmity.

Sieć tuneli lawowych w jaskini Leidarendi nie jest zbyt rozbudowana co czyni ją dość łatwą w nawigowaniu. Z powodu pęknięć i zawaleń w niektórych miejscach konieczne będzie poruszanie się na czworakach na krótkich odcinkach, jednakże pomimo tych utrudnień, czas spędzony na eksploracji tej jaskini na długo zapisze się w państwa pamięci przywołując miłe wspomnienia.

TERMIN: dostępne cały rok
ILOŚĆ OSÓB: min 2, max 6
CENA: od 8.000isk 
CENA ZAWIERA: transfer do jaskini, opiekę polskiego przewodnika, latarkę, kask i rękawice
CENA NIE ZAWIERA: posiłku regeneracyjnego, ciepłej odzieży,
REGULAMIN I WARUNKI WYJAZDU:

Zastrzegamy sobie prawo do zmiany trasy wycieczki z powodu pogody lub innych czynników od nas niezależnych!!

 

Uwaga: Wszystkie wycieczki piesze są podejmowane na odpowiedzialność uczestników. Islandia4u nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypadki, które są spowodowane przez swoich klientów. Każdy uczestnik wyprawy przed rozpoczęciem podróży jest zobowiązany do podpisani klauzuli stwierdzającej, że zdaje sobie sprawę z podejmowanego ryzyka podczas wyjazdu!

bottom of page