top of page
Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku – Lao-tzu.

Jaskinia Lawowa i Gorąca Rzeka

O WYJEŹDZIE:

   Ta wspaniała wycieczka dostępna przez cały rok zabierze cię do wyjątkowych miejsc. Nasza oferta łączy w sobie dwie niesamowite, naturalne atrakcje - jaskinię lawową oraz gorące źródła. Pierwsza atrakcja - jaskinia lawowa powstała w wyniku erupcji wulkanu, gdy wierzchnia warstwa lawy została zestalona wskutek stygnięcia, podczas gdy magma nadal płynęła w tunelach pod powierzchnią. Druga część oferty - gorące źródła są wynikiem termicznej aktywności skorupy ziemskiej.

SZCZEGÓŁY WYJAZDU:

   Naszą podróż zaczniemy od zwiedzania jednej z wielu jaskiń na polu lawowym Stora-Bollahraun. Jaskinia Leidarendi ma około 900 metrów długości, nazwę tłumaczy się jako „koniec podróży” a nazwano ją tak z powodu martwej owcy znalezionej na końcu jaskini, która wpadła przez otwór i nie mogła się stamtąd wydostać.

Podczas zwiedzania jaskini będziemy mieli okazję podziwiać niezwykłe formacje lawowe w różnych kształtach i kolorach jak stalaktyty i stalagmity.

Sieć tuneli lawowych w jaskini Leidarendi nie jest zbyt rozbudowana co czyni ją dość łatwą w nawigowaniu. Z powodu pęknięć i zawaleń w niektórych miejscach konieczne będzie poruszanie się na czworakach bądź czołganie na krótkich odcinkach, jednakże pomimo tych utrudnień, czas spędzony na eksploracji tej jaskini na długo zapisze się w państwa pamięci przywołując miłe wspomnienia.

Kolejnym punktem naszej wyprawy jest Dymiąca Dolina- Reykjadalur- geotermalny obszar usiany gorącymi źródełkami i basenami błotnymi, na którym po godzinnej wędrówce docierając do celu skosztujemy kąpieli w ciepłym, naturalnym strumieniu.

TERMIN: dostępne cały rok
ILOŚĆ OSÓB: min 2, max 6
CENA: od 12.000isk 
CENA ZAWIERA:

transport na wyznaczonej trasie, opiekę polskiego przewodnika, latarkę, kask i rękawice, darmowy internet, ubezpieczenie.

CENA NIE ZAWIERA:

posiłku regeneracyjnego, ciepłej odzieży, ręcznika

REGULAMIN I WARUNKI WYJAZDU:

Zastrzegamy sobie prawo do zmiany trasy wycieczki z powodu pogody lub innych czynników od nas niezależnych!!

 

Uwaga: Wszystkie wycieczki piesze są podejmowane na odpowiedzialność uczestników. Islandia4u nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypadki, które są spowodowane przez swoich klientów. Każdy uczestnik wyprawy przed rozpoczęciem podróży jest zobowiązany do podpisani klauzuli stwierdzającej, że zdaje sobie sprawę z podejmowanego ryzyka podczas wyjazdu!

bottom of page