top of page
Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku – Lao-tzu.

Kratery Laki

O WYJEŹDZIE:

Podczas tej jednodniowej wycieczki, przeniesiemy się do niezwykłej i odległej krainy Kraterów Laki. Prowadzi tam wyboista droga, na której spotkamy przeszkody w postaci głębokich brodów rzecznych i stromych podjazdów. W czasie naszej podróży do Kraterów za oknami samochodu będzie nam towarzyszył księżycowy krajobraz, a jego intensywność będzie wzrastać w miarę zbliżania się do płaskowyżu, gdzie w latach 1783-84 miała miejsce erupcja Laki, tworząc drugie największe pola lawy w dziejach Islandii od czasu zasiedlenia. Owe Kratery tworzą 25 kilometrową szczelinę liczącą 130 kraterów.

SZCZEGÓŁY WYJAZDU:

  W zależności od miejsca, z którego wyruszymy: Kirkjubæjarklaustur czy Reykjaviku, nasza wycieczka może trwać od 8-9 do 13-15 godzin. W podstawowej ofercie oprócz zwiedzania Kraterów Laki oraz jazdy super jeppem po wymagającej trasie, która sama w sobie jest atrakcją zobaczymy jeszcze pseudokratery w Landbrotshólar, ukryty wodospad Hagrifoss oraz spektakularny kanion Fjaðrárgljúfur.

Jeśli podróż zaczynamy z Reykjaviku, wcześnie rano, opuszczając miasto skierujemy się na wschód mijając pola lawowe. Pierwszym postojem na naszej drodze będzie spektakularny wodospad Seljalandsfoss, którego kaskada wody spada sponad 60-cio metrowych klifów do małego basenu. Gdy świeci słońce, pojawiają się tęcze dając mu magiczny wygląd, a grzmiący dźwięk wodospadu gra w tle. Dodatkową atrakcję jest możliwość przejścia za wodospadem.

Podczas tego dnia zatrzymamy się jeszcze w niewielkiej osadzie Skogar, w której znajduje się leżący na rzece Skógá szeroki na 25 metrów malowniczy wodospad- Skogafoss. Z tarasu, na górze wodospadu rozpościera się zdumiewający widok na ocean Atlantycki. W pogodny dzień uda nam się zobaczyć jeszcze wulkany Hekla i Eyjafjallajokull.

TERMIN: czerwiec - październik
ILOŚĆ OSÓB: min 2, max 6
CENA: od 33.000isk z Kirkjubæjarklaustur, 40.000isk z Reykjaviku.
CENA ZAWIERA:

transport na wyznaczonej trasie, opiekę polskiego przewodnika, ubezpieczenie, darmowy internet, pamiątkowe zdjęcia w postaci plików jpg.

REGULAMIN I WARUNKI WYJAZDU:

Zastrzegamy sobie prawo do zmiany trasy wycieczki z powodu pogody lub innych czynników od nas niezależnych!!

 

Uwaga: Wszystkie wycieczki piesze są podejmowane na odpowiedzialność uczestników. Islandia4u nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypadki, które są spowodowane przez swoich klientów. Każdy uczestnik wyprawy przed rozpoczęciem podróży jest zobowiązany do podpisani klauzuli stwierdzającej, że zdaje sobie sprawę z podejmowanego ryzyka podczas wyjazdu!

bottom of page