top of page
Jakość podróży mierzy się w liczbie poznanych przyjaciół, a nie przejechanych kilometrach – Tim Cahill

Landmannalaugar - Tęczowe Góry

O WYJEŹDZIE:

   Landmannalaugar to jeden z piękniejszych zakątków Islandii, zachwyca różnorodnością  barw, form skalnych oraz niezwykłą roślinnością. Bogaty w niezliczoną ilość dymiących fumaroli, mofet i kociołków błotnych, a to wszystko w zapierającej scenerii ryolitowych gór, tworzonych przez wieki działalnością wulkaniczną, porzecinanych łąkami wełnianek.

SZCZEGÓŁY WYJAZDU:

   Dzień rozpoczniemy od podróży po pięknej okolicy południowej Islandii aż do doliny Þjórsárdalur, tam zatrzymamy się by cieszyć wzrok wodospadem Hjálparfoss leżącym na najdłuższej rzece Islandii -Þjórsá. Kontynuując podróż na wyżyny zobaczymy również trzeci co do wysokości wodospad na Islandii 122 metrowy Háifoss. Jadąc dalej do Landmannalaugar przejedziemy u podnóża wciąż aktywnego i niebezpiecznego wulkanu Hekla, który nazywany jest bramą do piekła. Na miejscu będziemy mieć do wyboru kilka pieszych tras po okolicy.

Najpopularniejsza z nich 1,5-2 godzinna prowadzi przez pole lawowe Laugahraun, usiana solfatarami i kociołkami błotnymi aż na szczyt Góry Brennisteinsalda (Fala Siarki), by następnie schodząc w dół przez pole wełnianki wrócić ponowniwe do obozu i kąpieliska.

Dla wytrwałych wędrowników polecam nieco dłuższą trasę na szczyt Góry Bláhnjúkur (Niebieski Szczyt) biorącą swą nazwę od koloru pochodzącego z mieszaniny popiołu i lawy. Nagrodą jest wspaniały widok z góry na okolice Landmannalaugar. Na miejscu istnieje możliwość zażycia kąpieli w naturalnym kąpielisku geotermalnym.

TERMIN: od czerwca do października
ILOŚĆ OSÓB: min 2, max 6
CENA: od 18.000isk
CENA ZAWIERA:

transport na wyznaczonej trasie, opiekę polskiego przewodnika, ubezpieczenie, darmowy internet

CENA NIE ZAWIERA:

posiłku regeneracyjnego (możliwość zakupienia w Landmannalaugar), ręcznnika

REGULAMIN I WARUNKI WYJAZDU:

Zastrzegamy sobie prawo do zmiany trasy wycieczki z powodu pogody lub innych czynników od nas niezależnych!!

 

Uwaga: Wszystkie wycieczki piesze są podejmowane na odpowiedzialność uczestników. Islandia4u nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypadki, które są spowodowane przez swoich klientów. Każdy uczestnik wyprawy przed rozpoczęciem podróży jest zobowiązany do podpisani klauzuli stwierdzającej, że zdaje sobie sprawę z podejmowanego ryzyka podczas wyjazdu!

bottom of page