top of page

"Prawdziwa podróż odkrywcza nie polega na szukaniu nowych lądów, lecz na nowym spojrzeniu."

Marcel Proust 

Objazdówka - Cuda Islandii

O WYJEŹDZIE:

  Nasza oferta to fascynująca podróż dookoła wyspy, podczas której będziemy doświadczać Islandii w ekstremalnie zmieniających się krajobrazach. Przemierzając niemal całą Islandię na naszej trasie nie zabraknie spektakularnych wodospadów, drzemiących wulkanów ukrytych głęboko pod okazałymi lodowcami otoczonych bezkresem pól lawowych oraz gorących źródeł geotermalnych, w których zażyjemy relaksującej kąpieli. Podczas wyprawy spróbujemy również swoich sił w czasie trekingu po niebosiężnym lodowcu Vatnajokull. Cała nasza podróż odbędzie się autem z napędem 4x4 niezbędnym by przemierzyć islandzkie pustkowia gwarantując uczestnikom świetną zabawę i niezapomniane chwile w towarzystwie naszego przewodnika – kierowcy mówiącego po polsku, który zadba o to by był czas zarówno na fotografię pięknych krajobrazów jak i aktywny wypoczynek.

SZCZEGÓŁY WYJAZDU:

Dzień 1:

Na początek udamy się w stronę Parku Narodowego Thingvellir, po drodze odbywając błyskawiczną „przejażdżkę” przez historię Islandii. Thingvellir jest miejscem szczególnym zarówno dla Islandczyków ze względu na swoje znaczenie historyczne, jak i dla geologów przez położenie na styku dwóch płyt tektonicznych. Kolejnym naszym przystankiem będzie jeden z bardziej znanych wodospadów „Złoty Wodospad” - Gullfoss. Tego dnia zatrzymamy się jeszcze w dolinie Haukadalur by podziwiać gejzer Strokkur strzelający wodą na wysokość 30 metrów. Nocleg planowany w Kerlingarfjoll – na jednym z większych pól geotermalnych wyspy u podnóża trzeciego co do wielkości lodowca Islandii – Hofsjokull. Wieczorem wspólny grill. (opcjonalnie zamiast przejazdu drogą Kjolur i noclegiem w Hveravellir przejazd dookoła półwyspu Snaefellsness)

Dzień 2:

Tego dnia zmierzamy do Akureyri- stolicy północy. Przemierzając islandzkie pustkowia zatrzymamy się w kilku ciekawych miejscach, między innymi w oazie Hveravellir pomiędzy dwoma lodowcami, na półwyspie Vatnsnes by podziwiać kolonie fok oraz piętnastometrową skałę wyrastającą z dna oceanu. Nocleg w Akureyri.

Dzień 3:

Wyjazd w stronę Husaviku- małej osady rybackiej. Na miejscu dla zainteresowanych rejs statkiem i oglądanie morskich olbrzymów. Następnie udamy się w kierunku jeziora Myvatn. W planie zwiedzanie  pseudakraterów w Skútustadir, pola geotermalnego Hverir oraz kapiel w źródłach geotermalnych.

Dzień 4:

Czwarty dzień obfituje w wodospady. W ten dzień zobaczymy 3 wodospady, a każdy z nich całkowicie inny. Pierwszy- Dettifoss, leżący na rzece Jökulsá á Fjöllum jest jednym z najpotężniejszych wodospadów Europy, drugi- Selfoss kilometr wyżej od Dettifoss, przelewa się na szerokości ponad 100 metrów, trzeci- Hengifoss znajduje się niedaleko miasteczka Egilsstadir. Jego dość cienka nitka wspaniale prezentuje się na tle bazaltowej ściany przetykanej cienkimi czerwonymi nitkami gliny. Nocleg w okolicach Egilsstadir.

Dzień 5:

Tego dnia przemierzymy całą południowo-wschodnią część wyspy zatrzymując się przy Jökulsárlón- lagunie lodowcowej by podziwiać majestatyczne góry lodowe dryfujące po jeziorze oraz w małej osadzie Litla Hof by przyjrzeć się z bliska jednemu z niewielu torfowych kościółków zachowanych w dobrym stanie. Dzień zakończymy u podnóża największego lodowca Europy- Vatnajokull. Zanim jednak położymy się spać czeka nas nie lada wyzwanie, treking po lodowcu, podczas którego dowiemy się jak powstaje lodowiec, dlaczego lód jest niebieski oraz skąd się biorą szczeliny na lodowcu.

Dzień 6:

Powrót do Reykjaviku. Nim jednak to nastąpi musimy przejechać całe południowe wybrzeże przemierzając pola lawowe i zatrzymując się w wielu ciekawych miejscach. Po drodze zobaczymy dwa spektakularne wodospady, atletyczne kolumny bazaltowe schodzące do oceanu, oraz drzemiące wulkany, a to tylko część atrakcji z tego dnia.

TERMIN: od połowy kwietnia do końca października
ILOŚĆ OSÓB: min 2, max 6
CENA: od 90.000isk
CENA ZAWIERA:

Przejazd autem 4x4 na wyżej opisanej trasie, darmowe Wii-Fii na pokładzie, opiekę polskiego przewodnika, treking po lodowcu Svinafellsjokull z licencjonowanym przewodnikiem lodowcowym, sprzęt lodowcowy (raki, czekan, kask), opłacone noclegi na polach namiotowych w 2 osobowych, ekspedycyjnych namiotach marki Marabut (opcjonalnie noclegi w domach gościnnych w 2-3 osobowych pokojach- dopłata 1700pln), opcjonalnie śniadania- 70pln za dzień.

CENA NIE ZAWIERA:

Biletu lotniczego, transferu z i na lotnisko (opcjonalnie za wcześniejszym uzgodnieniem z operatorem istnieje taka możliwość), wyżywienia, rejsu na wieloryby, rejsu po lodowej lagunie.

REGULAMIN I WARUNKI WYJAZDU:

Zastrzegamy sobie prawo do zmiany trasy wycieczki z powodu pogody lub innych czynników od nas niezależnych!!

 

Uwaga: Wszystkie wycieczki piesze są podejmowane na odpowiedzialność uczestników. Islandia4u nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypadki, które są spowodowane przez swoich klientów. Każdy uczestnik wyprawy przed rozpoczęciem podróży jest zobowiązany do podpisani klauzuli stwierdzającej, że zdaje sobie sprawę z podejmowanego ryzyka podczas wyjazdu!

bottom of page