top of page
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zrobiłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le po­myślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, od­kry­waj –
Mark Twain

Lodowiec Sólheimajökull i Południowe Wybrzeże

O WYJEŹDZIE:

   To oferta dla tych, którzy naprawdę chcą doświadczyć Islandii. Turystyka lodowcowa stała sie ostatnio bardzo popularną atrakcją, niosącą jednak ze sobą pewne zagrożenia w postaci szczelin lodowcowych. Dlatego ważne jest dla nas, aby nasi przewodnicy mieli wysokie kwalifikacje i duże doświadczenie zapewniając państwu bezpieczństwo.

Oprócz trekingu po lodowcu, który jest istotną częścią oferty przemierzymy jeszcze południowe wybrzeże Islandii, które obok "Złotego Kręgu" i półwyspu Snæfellsnes jest najczęściej wybieranym kierunkiem wśród turystów.

SZCZEGÓŁY WYJAZDU:

   Lodowiec Solheimajokull to spektakularny jęzor lodowcowy spływający z lodowca Myrdalsjokull- czwartego co do wielkości lodowca na Islandii. Podczas naszej wycieczki po lodowcu dowiemy się jak powstają lodowce, skąd się biorą szczeliny i dlaczego lód jest niebieski. Nauczymy się również korzystać z podstawowego sprzętu wykorzystywanego w turystyce lodowcowej jakim są raki i czekan.

Pierwszym przystankiem w naszej podróży będzie niesamowity wodospad Seljalandsfoss gdzie woda spada z 6ometrowych klifów, a grzmiący dźwięk wodospadu gra w tle. Gdy świeci słońce,nad strumieniem wody pojawiają się tęcze dając mu magiczny wygląd. Następnie udamy się na dwugodzinny spacer po lodowcu, gdzie będziemy podziwiać ciekawe formacje lodowe w postaci, jaskiń, tuneli i szczelin. Kolejną atrakcją będzie czarna plaża Reynisfjara ze stosem bazaltowych kolumn oraz bazaltowe wieże Reynisdrangar wyrastające z dna oceanu. Jadąc dalej na wschód zatrzymamy się na kawę w malowiniczej osadzie Vik. W drodze powrotnej czeka na nas jeszcze kolejny malowniczy wodospad Skogafoss, a w pogodny, słoneczny dzień uda nam się zobaczyć drzemiące wulkany Hekla i Eyjafjallajokull.

TERMIN: dostępne cały rok
ILOŚĆ OSÓB: min 2, max 6
CENA:
CENA ZAWIERA:

transport na wyznaczonej trasie, opiekę polskiego przewodnika, treking po lodowcu Solheimajokull z licencjonowanym przewodnikiem lodowcowym, sprzęt lodowcowy (raki, czekan, kask)

REGULAMIN I WARUNKI WYJAZDU:

Zastrzegamy sobie prawo do zmiany trasy wycieczki z powodu pogody lub innych czynników od nas niezależnych!!

 

Uwaga: Wszystkie wycieczki piesze są podejmowane na odpowiedzialność uczestników. Islandia4u nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypadki, które są spowodowane przez swoich klientów. Każdy uczestnik wyprawy przed rozpoczęciem podróży jest zobowiązany do podpisani klauzuli stwierdzającej, że zdaje sobie sprawę z podejmowanego ryzyka podczas wyjazdu!

bottom of page