top of page
Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku – Lao-tzu.

Południowe Wybrzeże i Lodowcowa Laguna

O WYJEŹDZIE:

   Dwa dni na Islandii to za mało by poznać wyspę, ale wystarczająco dużo, by się w niej zakochać i nabrać apetytu na więcej. Podczas naszej dwudniiowej podróży zwiedzimy jedne z najciekawszych miejsc na wyspie jak słynny wodospad Skógafoss, półwysep Dyrhólaey, czy jedną z najbardziej znanych islandzkich atrakcji - Lodowcową Lagunę - Jökulsárlón.

 

SZCZEGÓŁY WYJAZDU:

H

Dzień 1

Wcześnie rano, opuszczając miasto skierujemy się na wschód. Pierwszym postojem na naszej drodze będzie spektakularny wodospad Seljalandsfoss, którego kaskada wody spada sponad 60-cio metrowych klifów do małego basenu. Kierując się dalej na wschód zatrzymamy się na małym półwyspie Dyrhólaey by ze 120-to metrowych klifów podziwiać ciekawą formacje skalną w kształcie łuku, a przy odrobinie szczęścia w sezonie letnim uda nam się zobaczyć kolonie maskonurów. Kolejnym przystankiem będzie mała osada Vik słynąca z przepięknej czarnej plaży wraz z charakterystycznymi bazaltowymi szczytami Reynisdrangar wyrastającymi z dna oceanu.

Kontynuując naszą przygodę wzdłuż wybrzeża zatrzymamy się na polu lawowym Eldhraun, które jest pozostałością po jednej z większych islandzkich erupcji  wulkanu szczelinowego Laki z 1783 roku. Ostatnim przystankiem tego dnia będzie park Narodowy Skaftafell u podnóża lodowca Vatnajökull. Jednak przed spoczynkiem udamy się na pieszą wędrówkę po parku do pięknego wodospadu Svartifoss okalanego bazaltowymi kolumnami.

Dzień 2

Po wspólnym śniadaniu udamy się do Jökulsárlón- lodowej laguny, która jest jednym z ciekawszych miejsc na Islandii, a zarazem najdalej wysuniętym punktem naszej podróży. Podczas relaksującego spaceru wzdłuż laguny będziemy mieli możliwość podziwiania zapierających dech w piersiach krajobrazów, a w słoneczny dzień może uda nam się zobaczyć wygrzewające foki na plaży. Następnie udamy się na wędrówkę po lodowcu, podczas której dowiemy się jak powstają lodowce, skąd biorą się szczeliny oraz dlaczego lód jest niebieski.

Po wyczerpującym początku dnia pojedziemy się do lokalnej restauracji by zregenerować siły przed dalszą podróżą. W trakcie naszego powrotu do Reykjaviku zatrzymamy się jeszcze na czarnej plaży przy wzniesieniu Reynisfjall by podziwiać bazaltowe kolumny spadające do oceanu oraz w niewielkiej osadzie Skogar, w której znajduje się leżący na rzece Skógá szeroki na 25 metrów malowniczy wodospad- Skogafoss. Z tarasu, na górze wodospadu rozpościera się zdumiewający widok na ocean Atlantycki. W pogodny dzień uda nam się zobaczyć jeszcze wulkany Hekla i Eyjafjallajokull.

 

Wedle życzenia noclegi organizowane są za pośrednictwem autoryzowanej sieci gospodarstw agroturystycznych (pokoje 2-3 osobowe ze wspólną łazienką), w hotelu lub na polu namiotowym.

TERMIN: dostępne cały rok
ILOŚĆ OSÓB: min 2, max 6
CENA:
CENA ZAWIERA:

transport na wyznaczonej trasie, opiekę polskiego przewodnika, treking po lodowcu z licencjonowanym przewodnikiem lodowcowym, sprzęt lodowcowy (raki, czekan, kask), jeden nocleg na polu namiotowym  w dwu osobowym namiocie ekspedycyjnym marki Marabut, (dopłata do noclegu w domu gościnnym lub hotelu i śniadania)

CENA NIE ZAWIERA:

opłaty za rejs po lodowcowej lagunie - Jökulsárlón.

 

Proszę wziąć pod uwagę, ze pogoda na Islandii jest bardzo zmienna, dlatego ważne jest aby zabrać ze sobą odpowiednie ubranie. Najodpowiedniejsze jest posiadane co najmniej 2 warstw, zewnętrznej wiatro i wodo- odpornej oraz wewnętrznej termicznej. Uwaga! Aby wziąć udział w pieszej wycieczce po lodowcu wymagane są buty trekingowe.

REGULAMIN I WARUNKI WYJAZDU:

Zastrzegamy sobie prawo do zmiany trasy wycieczki z powodu pogody lub innych czynników od nas niezależnych!!

 

Uwaga: Wszystkie wycieczki piesze są podejmowane na odpowiedzialność uczestników. Islandia4u nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypadki, które są spowodowane przez swoich klientów. Każdy uczestnik wyprawy przed rozpoczęciem podróży jest zobowiązany do podpisani klauzuli stwierdzającej, że zdaje sobie sprawę z podejmowanego ryzyka podczas wyjazdu!

bottom of page