top of page

Skitury na Islandii

O WYJEŹDZIE:

  Wspaniała oferta dla rodziny lub grupy znajomych do krainy ognia i lodu. Sama jazda poza trasami w tak egzotycznym i odległym kraju jak Islandia dostarcza wspaniałych widoków i niezapomnianych wrażeń, aby jednak podnieść atrakcyjność wycieczki, pobyt na nartach będziemy przeplatać z wyjazdami krajoznawczymi, w których nie zabraknie kąpieli w basenach geotermalnych, polowania na zorzę polarną, obserwacji wielorybów, czy zwiedzania stolicy północy - Akureyri.

SZCZEGÓŁY WYJAZDU:

  Naszą podróż zaczynamy w stolicy Islandii – Reykjaviku, gdzie kierowca odbierze wszystkich gości z miejsca zakwaterowania. Przed nami długa droga na Półwysep Trola, gdzie mieszczą się najlepsze trasy skiturowe. Jeszcze tego samego dnia, wybierzemy się na wieczorną turę w celu sprawdzenia sprzętu.

Drugi i trzeci dzień to tury w dolinie Hrappsendaardalur.

Czwartego dnia wybierzemy się statkiem na oglądanie największych ssaków morskich oraz wędkowanie z pokładu. W tym dniu odwiedzimy jeszcze Akureyri - stolicę islandzkiej północy.

Piątego dnia wracamy na tury. tym razem wybierzemy się w dolinę Skutudalur.

Szósty dzień to szczyt Mulakolla leżący nieopodal miasteczka Olafsfjordur.

Siódmego dnia powrót do Reykjaviku. W drodze powrotnej zatrzymamy się przy basenie geotermalnym w miejscowości Hofsos oraz przejdziemy się na bazaltowe klify.

Opcjonalnie w jakiś dzień po turze można wybrać się na piwne spa i saunę.

Obowiązkowo każdy uczestnik wyjazdu powinien posiada ABC lawinowe oraz umieć się nim posługiwać.

Sprzęt narciarski: Organizacja i transport na Islandię (narty, buty, kask, kijki) leży po stronie uczestnika wyjazdu.

Istnieje możliwość wynajęcia na miejscu. Zestaw (buty, narty, foki, kije) 48.000isk za tydzień.

Nocelgi: W poprzednim, jak i w tym sezonie mamy do dyspozycji stary, odnowiony domek rybacki w Siglufjordur.

Domek ma 3 sypialnie dwuosobowe (2 łóżka pojedyncze oraz 2 podwójne), łazienkę z prysznicem oraz wyposażoną kuchnię. W domku jest brak pościeli więc potrzebne są śpiwory (możliwość pożyczenia od organizatora.

Wyżywienie: Gotujemy we własnym zakresie, każdy sobie lub w grupie. Dobrym rozwiązaniem wydaje się żywność liofilizowana (małe porcje) na pierwszy głód po przyjeździe z tury.

TERMIN: Marzec - Maj (możliwość ustalania indywidualnych terminów)
15.03-22.03 - brak miejsc
27.03-02.04 - wolny termin
08.04.-14.04 - 4 wolne miejsca
ILOŚĆ OSÓB: min 2, max 6
CENA: od 100.000isk
CENA ZAWIERA:

transport na wyznaczonej trasie, opiekę polskiego przewodnika, 6 noclegów w pokojach 2 osobowych w typowym rybackim domku, opcjonalnie raki koszykowe i czekan przy trudniejszych podejściach.

CENA NIE ZAWIERA:

transferu z i na lotnisko (opcjonalnie za uzgodnieniem), wynajęcia sprzętu narciarskiego (opcjonalnie istnieje możliwość wynajęcia sprzętu), biletów lotniczych z i na Islandię, wyżywienia, opłat za dodatkowe atrakcje: rejs na wieloryby, piwne spa, bilet wstępu na basen geotermalny.

REGULAMIN I WARUNKI WYJAZDU:

Zastrzegamy sobie prawo do zmiany trasy wycieczki z powodu pogody lub innych czynników od nas niezależnych!!

 

Uwaga: Wszystkie wycieczki piesze są podejmowane na odpowiedzialność uczestników. Islandia4u nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypadki, które są spowodowane przez swoich klientów. Każdy uczestnik wyprawy przed rozpoczęciem podróży jest zobowiązany do podpisani klauzuli stwierdzającej, że zdaje sobie sprawę z podejmowanego ryzyka podczas wyjazdu!

bottom of page