top of page
"Na Snæfellsjökull zejdź do krateru, którego przed kalendami lipcowymi muska cień Scartarisa, a dotrzesz, śmiały podróżniku, do środka Ziemi. Co ja uczyniłem." - Arne Saknussemm

Snæfellsjökull - Zdobądź Szczyt

O WYJEŹDZIE:

  Lodowiec Snæfellsjökull jest jedną z najbardziej malowniczych gór w Islandii wznosząc się na wysokość 1446 metrów nad poziomem morza. Jego białą czapę śniegu i lodu można zobaczyć nawet z ponad 100 km. W literaturze najbardziej znany jest niewątpliwie z powieści Juliusza Verna "Podróż do wnętrza Ziemi", gdzie wejściem do wnętrza był krater na szczycie góry.

SZCZEGÓŁY WYJAZDU:

   Wyposażeni w odpowiedni sprzęt (raki, czekan, uprząż) oraz zapięci na linie pod czujnym okiem przewodnika, omijając szczeliny, przemierzymy lodowiec oraz płaty śniegowe poprzecinane zastygłą lawą razem zdobywając szczyt. Cała ta podróż jest niesamowitą przygodą, nawet wjazd samochodem do miejsca skąd zaczynamy pieszą wędrówkę oferuje zapierające dech w piersiach widoki, które jest w stanie przerosnąć jedynie panorama ze szczytu. Podczas wędrówki na szczyt będziemy mieli przyjemność podziwiać piękno półwyspu w postaci białych plaż, ciekawych formacji skalnych oraz pól lawowych, a przy odrobinie szczęścia w pogodny dzień z wierzchołka Snæfellsjökull można ujrzeć niemal całe Zachodnie Fjordy oraz brzegi Grenlandii gwarantując tym samych niezapomniane wrażenia z podróży.

W zależności od pogody i kondycji uczestników wyprawy istnieje możliwość kąpieli w naturalnym źródełku geotermalnym (wygasły gejzer) po zejściu z lodowca.

Trasa na szczyt to około 7-8 kilometrów w dwie strony i będzie zależeć od warunków na drodze. Czas pieszej wędrówki będzie zależny od kondycji uczestników i waha się pomiędzy 5 a 7 godzinami. Całkowity czas z dojazdem to około 12 godzin.

TERMIN: od kwietnia do października
ILOŚĆ OSÓB: min 2, max 6
CENA: od 20.000isk
CENA ZAWIERA:

transport autem 4x4 na trasie Reykjavik-Snæfellsjökull-Reykjavik, opiekę polskiego przewodnika, ubezpieczenie sprzęt górski (raki, czekan, uprząż), prowadzenie na szczyt lodowca, darmowy internet na pokładzie samochodu

CENA NIE ZAWIERA:

posiłku regeneracyjnego, odpowiedniego obuwia, odpowiedniej (ciepłej i wodoszczelnej) odzieży.

CO ZABRAĆ:

ciepłą odzież, rękawice, czepkę, odpowiednie obuwie trekingowe, plecak, posiłek regeneracyjny

REGULAMIN I WARUNKI WYJAZDU:

Zastrzegamy sobie prawo do zmiany trasy wycieczki z powodu pogody lub innych czynników od nas niezależnych!!

 

Uwaga: Wszystkie wycieczki piesze są podejmowane na odpowiedzialność uczestników. Islandia4u nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypadki, które są spowodowane przez swoich klientów. Każdy uczestnik wyprawy przed rozpoczęciem podróży jest zobowiązany do podpisani klauzuli stwierdzającej, że zdaje sobie sprawę z podejmowanego ryzyka podczas wyjazdu!

bottom of page