top of page
Wibrujące kolory zorzy polarnej i jej tajemniczość sprawiają,
że wielu podróżników marzy, aby ją zobaczyć.
Obserwując zorzę polarną wielu doświadcza
mistycznego stanu.

Polowanie na Zorzę Polarną

O WYJEŹDZIE:

  Zorza polarna pojawia się na niebie w nocy, gdy jest ciemno. Jej światła tańczą i mienią się różnymi kolorami (zielone, różowe, fioletowe). Biegająca po niebie łuna światła wygląda jak zorganizowany pokaz tańca. Żadne zdjęcia ani filmy nie oddadzą piękna tego wyjątkowego spektaklu, najlepiej zobaczyć go na własne oczy.

Światła zorzy polarnej są częścią życia mieszkańców Islandii, co roku rozświetlają pokryte śniegiem górskie szczyty i urokliwe zatoki. Zorza polarna, była i wciąż jest inspiracją artystów, źródłem mitów i legend.

SZCZEGÓŁY WYJAZDU:

  Wieczorem, gdy o umówionej godzinie nasz kierowca odbierze uczestników wyprawy, wyruszymy na polowanie. Po wcześnijszym sprwdzeniu prognoz bedziemy podążać za najdogodniejszymi warunkami aby zapewnić naszym gościom najlepszę miejsce do podziwiania i fotografowania tego zjawiska.

Światło zorzy jest najczęściej widoczne późną jesienią i wczesną wiosną. W okresie pomiędzy równonocą jesienną a wiosenną (od 21 września do 21 marca) pomiędzy godziną szóstą po południu a pierwszą w nocy jest ciemno i właśnie wtedy najlepiej obserwować zorzę polarną. Jednakże ogromne znaczenie ma również pogoda. Nie ma jednak żadnej gwarancji, że będzie można obserwować zorzę polarną. Bywają tygodnie kiedy zorza pojawia się nawet kilka razy w ciągu wieczoru, kiedy indziej zaś pada gęsty śnieg lub zorza polarna wcale się nie pojawia.
Statystycznie największe szanse na obserwację zórz polarnych są wtedy, gdy w powietrzu nie ma wilgoci, a niebo jest czyste; najczęściej zdarza się to w głębi lądu, ale niekiedy na wybrzeżu niebo może być mniej zachmurzone niż w części centralnej dzięki silnym wschodnim wiatrom.
Aby zapewnić sobie najlepsze warunki, nie powinno się planować oglądania zorzy polarnej w czasie pełni księżyca ani też w miejscach silnie oświetlonych, ponieważ światło zewnętrzne powoduje, że zorza wydaje się o wiele bledsza. Zorze bywają widywane częściej przed lokalną północą niż nad ranem.

TERMIN: 15.09 - 31.03
ILOŚĆ OSÓB: min 2, max 6
CENA: od 8.000isk
CENA ZAWIERA:

transport na wyznaczonej trasie, opiekę polskiego przewodnika. Opcjonalnie poczęstnek.

REGULAMIN I WARUNKI WYJAZDU:

Zastrzegamy sobie prawo do zmiany trasy wycieczki z powodu pogody lub innych czynników od nas niezależnych!!

 

Uwaga: Wszystkie wycieczki piesze są podejmowane na odpowiedzialność uczestników. Islandia4u nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypadki, które są spowodowane przez swoich klientów. Każdy uczestnik wyprawy przed rozpoczęciem podróży jest zobowiązany do podpisani klauzuli stwierdzającej, że zdaje sobie sprawę z podejmowanego ryzyka podczas wyjazdu!

bottom of page