top of page
Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku – Lao-tzu.

Złoty Krąg

O WYJEŹDZIE:

  Słynny Złoty Krąg wprowadzi cię w naturalne piękno otaczające stolicę Islandii. Z Islandia4u będziesz miał okazję podziwiać najwspanialsze miejsca, przemierzając wyspę w małych grupach. Poruszając się od ryftowych szczelin i tryskających gejzerów, przez grzmiące wodospady do stożków wulkanicznych nasz przewodnik opowie tobie o czasach pierwszych osadników, powstaniu pierwszego parlamentu oraz o tym dlaczego na Islandii jest tyle czynnych wulkanów.

 

SZCZEGÓŁY WYJAZDU:

   Pierwszym miejscem postoju jest Park Narodowy þingvellir wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. To wyjątkowe miejsce, zarówno jeśli chodzi o geologię (tutaj łączą się dwie płyty tektoniczne: euroazjatycka oraz północnoamerykańska) oraz historię Islandii, gdyż w tym miejscu w roku 930 zebrał się pierwszy islandzki parlament Althing. Należy on do najstarszych instytucji parlamentarnych na świecie.

Kolejny przystanek na naszej trasie to dolina położona na polu geotermalnym zwana Haukadalur gdzie zobaczymy gejzer - Geysir, od którego wszystkie inne tryskające źródła wzięły swoja nazwę. Przechodząc się po dolinie będziemy mogli podziwiać pióropusz wody wyrzucany na wysokość kilkudziesięciu metrów co kilkanaście minut, gorące błotka oraz inne formy działalności geotermalnej.

Następnie udamy się do przepięknego wodospadu Gullfoss położonego na rzece Hvitá, gdzie podchodząc na skraj klifów poczujemy mgiełkę lodowcowej wody na twarzy.

Ostatnim postojem na naszej trasie jest krater Kerið, który powstał około 3 tys. lat temu.

TERMIN: dostępne cały rok
ILOŚĆ OSÓB: min 2, max 6
CENA:
CENA ZAWIERA:

transport na wyznaczonej trasie, opiekę polskiego przewodnika, ubezpieczenie, darmowy internet na pokładzie.

REGULAMIN I WARUNKI WYJAZDU:

Zastrzegamy sobie prawo do zmiany trasy wycieczki z powodu pogody lub innych czynników od nas niezależnych!!

 

Uwaga: Wszystkie wycieczki piesze są podejmowane na odpowiedzialność uczestników. Islandia4u nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypadki, które są spowodowane przez swoich klientów. Każdy uczestnik wyprawy przed rozpoczęciem podróży jest zobowiązany do podpisani klauzuli stwierdzającej, że zdaje sobie sprawę z podejmowanego ryzyka podczas wyjazdu!

bottom of page