top of page
Podróżnik, który nie potrafi obserwować, jest jak ptak pozbawiony skrzydeł.
Moslih Eddin Saadi

Złoty Krąg i Sekretna Laguna

O WYJEŹDZIE:

   Chciałbyś zobaczyć najbardziej znane naturalne cuda w Islandii oraz zanurzyć się w wodach geotermalnych podczas jednodniowej wycieczki?

Słynny Złoty Krąg wprowadzi cię w naturalne piękno Islandii, a kąpiel w Sekretnej Lagunie pozwoli zrelaksować po całym dniu podróży. Z islandia4u będziesz miał okazję podziwiać najwspanialsze miejsca, przemierzając wyspę w małych grupach. Poruszając się od ryftowych szczelin i tryskających gejzerów, przez grzmiące wodospady do stożków wulkanicznych nasz przewodnik opowie tobie o czasach pierwszych osadników, powstaniu pierwszego parlamentu oraz o tym dlaczego na Islandii jest tyle czynnych wulkanów.

SZCZEGÓŁY WYJAZDU:

  Pierwszym miejscem postoju jest Park Narodowy Thingvellir wpisany na światową listę dziedzictwo UNESCO. To wyjątkowe miejsce, zarówno jeśli chodzi o geologię, (tutaj łączą się dwie płyty tektoniczne: euroazjatycka oraz północnoamerykańska) oraz historię Islandii, gdyż w tym miejscu w roku 930 zebrał się pierwszy islandzki parlament Althing. Należy on do najstarszych instytucji parlamentarnych na świecie.

Drugi przystanek na naszej trasie to dolina położona na polu geotermalnym zwana Haukadalur gdzie zobaczymy Geysir, gejzer, od którego wszystkie inne tryskające źródła wzięły swoja nazwę. Przechodząc się po dolinie będziemy mogli podziwiać pióropusz wody wyrzucany na wysokość kilkudziesięciu metrów co kilkanaście minut, gorące błotka oraz inne formy działalności geotermalnej. Następnie udamy się do przepięknego wodospadu Gullfoss położonego na rzece Hvita, gdzie podchodząc blisko krawędzi poczujemy mgiełkę lodowcowej wody na twarzy. Kolejny postój to Sekretna Laguna, w której chętni będą mogli zaznać relaksującej kąpieli w wodach geotermalnych.

TERMIN: dostępne cały rok
ILOŚĆ OSÓB: min 2, max 6
CENA:
CENA ZAWIERA:

transport na wyznaczonej trasie, opiekę polskiego przewodnika, darmowy internet na pokładzie samochodu, wstęp na kąpielisko geotermalne "Sekretna Laguna"

REGULAMIN I WARUNKI WYJAZDU:

Zastrzegamy sobie prawo do zmiany trasy wycieczki z powodu pogody lub innych czynników od nas niezależnych!!

 

Uwaga: Wszystkie wycieczki piesze są podejmowane na odpowiedzialność uczestników. Islandia4u nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypadki, które są spowodowane przez swoich klientów. Każdy uczestnik wyprawy przed rozpoczęciem podróży jest zobowiązany do podpisani klauzuli stwierdzającej, że zdaje sobie sprawę z podejmowanego ryzyka podczas wyjazdu!

bottom of page